00 Bezkompromisowe diagnozowanie chłodnic płytowych - Pasteryzatory

Bezkompromisowe diagnozowanie chłodnic płytowych

Każde przedsiębiorstwo posiadające swoje maszyny, nie powinno narażać się na ich usterki. Może to skutkować długimi przerwami w pracy, co z kolei, wiąże się nie tylko z brakiem przychodu, ale także stratami.

Stan maszyn

Regularne opłacenie kadry, pobierana energia oraz często wynajem, powodują, że każda godzina przestoju w pracy, jest droga dla przedsiębiorcy. Z tego też powodu, właściciel powinien zawczasu dbać o stan posiadanego sprzętu. Należy pamiętać nie tylko o często używanych maszynach, ale także o tych, z których korzysta się jedynie od czasu do czasu. To one mają największe szanse na to, aby popsuć się w najmniej oczekiwanym momencie. Wiele rodzajów sprzętu (w tym chłodnice płytowe) powinno być cyklicznie uruchamianych, zapobiegając przy tym niechcianym reakcjom chemicznym wewnątrz lub tworzeniu się osadów.

Diagnostyka chłodnic płytowych

Opisane sytuacje doskonale odnoszą się do chłodnic płytowych, których diagnostyka jest o wiele tańsza niż koszty niespodziewanej usterki. Działanie chłodnic polega na wymianie ciepła wewnątrz urządzeń. Dlatego też, są one niezbędne do ich prawidłowego działania. Spotkać możemy je w praktycznie każdym przemyśle. Diagnostyka chłodnic płytowych to dziś bardzo łatwe do wykonania zadanie. Nowoczesne metody spowodowały, że nie trzeba już rozbierać chłodnic na drobne elementy i sprawdzać szczelność każdej z nich, osobno.

Ostatnimi czasy, najlepiej sprawdzająca się diagnostyka chłodnic płytowych to tzw. metoda wodorowa. Używa się w niej mieszaniny dwóch gazów: wodoru i azotu. Mimo, że azotu jest w jej składzie znacznie więcej, mówi się, że jest to wodorowa próba szczelności wymiennika ciepła. Dzięki bardzo małym cząsteczkom, które wielkością są bliskie jednemu atomowi, możemy zdiagnozować szybko całe urządzenie. Drobinki dostaną się w każdą, nawet najdrobniejszą szczelinę.

https://www.arimex.pl/konserwacja-i-regeneracja/

Dowiemy się dzięki nim, nie tylko o tych usterkach, które wymagają natychmiastowego działania, ale także o delikatnych oznakach erozji. Skutkiem czego, możemy zaplanować naprawę z dużym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *