00 Dokładny przegląd pasteryzatora - Pasteryzatory

Dokładny przegląd pasteryzatora

Użycie pasteryzatorów jest powszechne, na przykład w przemyśle mleczarskim. Służą one do delikatnego podgrzewania płynu do temperatury, która spowoduje pasteryzację, chroniącą mleko przed psuciem się oraz bakteriami.

Charakterystyka pasteryzatorów

Urządzenia te, to nic innego, jak po prostu płytowe wymienniki ciepła. Działają one na zasadzie przewodzenia ciepła lub zimna. Zawierają przeważnie miernik temperatury oraz ogranicznik pojemności wraz ze zbiornikiem. Pasteryzatory wykonane są ze stali nierdzewnej, dopuszczonej do kontaktu z żywnością.

Dla pracy przedsiębiorstwa mleczarskiego, diagnostyka pasteryzatorów jest bardzo ważna. Dzięki niej, można z wyprzedzeniem przygotować się na wymianę lub regenerację urządzeń. Planując naprawy na odpowiednie terminy, można spokojnie uniknąć przestojów w pracy firmy i wiążących się z tym kosztów.

Profesjonalna diagnostyka pasteryzatorów

Niektóre wymienniki ciepła wymagają częstych przeglądów. Wszystko może zależeć od poziomu eksploatacji urządzenia oraz od jego producenta. Im lepszej jakości materiały zostały użyte, tym większa szansa na trwałość pasteryzatorów. Diagnostyka może dziś odbywać się sprawnie i bardzo dokładnie. Warto zwrócić się z takim zleceniem do firmy, której specjalnością jest regeneracja i diagnostyka pasteryzatorów. W takich miejscach spotkamy się zazwyczaj z najnowocześniejszymi metodami- i co za tym idzie- dużą precyzją. Im lepsza jakość przeglądu, tym mniejsze prawdopodobieństwo szybkiego powrotu do warsztatu.

Wiele firm używa dziś metod, takich jak wodorowe testy pasteryzatorów. Są one nieinwazyjne, co oznacza, że sprzęt nie musi być dodatkowo nadwyrężany przez rozkładanie i składanie z powrotem w całość. Jednocześnie, test wodorowy pozwala wykryć nawet najmniejsze oznaki tworzących się szczelin. Wodór wniknie w każdą mikroskopijną szparkę i da znać o tworzącym się problemie, na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Metoda ta, nie ma sobie równych, dlatego też wiele przedsiębiorstw decyduje się na jej wykorzystanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *