00 Działanie i naprawa chłodnic płytowych - Pasteryzatory

Działanie i naprawa chłodnic płytowych

Wiele ważnych urządzeń wokół nas, może funkcjonować prawidłowo mimo wydzielania wysokiej temperatury, dzięki zastosowaniu chłodnic płytowych. Elementy te, nie pozwalają silnikom przegrzać się i doprowadzić do poważnej awarii.

Działanie chłodnic płytowych

Funkcją chłodnicy nie jest sprawienie, aby układ był chłodny. Jej zadanie to tak naprawdę utrzymanie go w optymalnej temperaturze, najlepszej do prawidłowej pracy. Przeważnie chłodzi się silnik i inne bardzo gorące układy, ustanawiając obieg wody, między nimi, a chłodnicą. Używa się ich w układach chłodzenia okrętowych silników spalinowych oraz agregatach. Działanie Chłodnic płytowych skupia się tu, na wystudzaniu oleju silnikowego. Szczególnie często stosuje się w tego typu układach, wymienniki ciepła, o bardzo małych rozmiarach.

Kontrola i naprawa chłodnic płytowych

W zależności od rodzaju chłodnic płytowych, naprawa może być konieczna co kilka, kilkanaście lat, lub co rok. Mocno eksploatowane urządzenia mogą wymagać kontroli nawet co kilka miesięcy. Naprawa chłodnic płytowych nie zawsze może odbyć się natychmiast. Zdarza się, że konieczna jest także wymiana niektórych elementów. Warto mieć stały kontakt z zaufanym serwisem, aby uniknąć nagłych usterek, paraliżujących pracę całej firmy. Diagnostyka powinna zostać przeprowadzona z użyciem najnowocześniejszych metod, które pozwalają wykryć nawet najdrobniejsze zmiany.

Dobrze jest upewnić się także, że serwis posiada oryginalne części na wymianę, dedykowane danej marce chłodnic. Tylko w takiej sytuacji mamy pewność, że naprawa chłodnic płytowych przyniesie oczekiwany skutek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *