00 Jak dbać o podgrzewacze? - Pasteryzatory

Jak dbać o podgrzewacze?

Różnego rodzaju wymienniki ciepła, towarzyszą nam na co dzień. Mogą to być chłodnice samochodowe, pasteryzatory, lub podgrzewacze. Te ostatnie znajdują zastosowanie w instalacjach wodnych naszych budynków.

Działanie podgrzewaczy

W wielu instalacjach wodnych, zastosowanie znalazły podgrzewacze przepływowe. Ich działanie polega na podgrzewaniu wody, za pomocą rurek. Umieszczone wzdłuż instalacji, ocieplają przepływającą ciecz, po otwarciu zaworu. Dzięki temu, nie trzeba oczekiwać, aż nagrzeje się zbiornik, a dostarczana woda jest ciepła od razu. Nie ma także mowy o niepotrzebnym podgrzaniu większej ilości wody, niż jest potrzebna. Działanie podgrzewacza kończy się wraz z zamknięciem zaworu. W niektórych miejscach wykorzystuje się także podgrzewacze płytowe. Wszędzie tam, gdzie oddziaływują zmienne temperatury oraz woda, z czasem dochodzi do uszkodzeń. Wtedy to, niezbędna jest fachowa naprawa podgrzewaczy.

Odpowiednia kontrola stanu i naprawa podgrzewaczy

Podgrzewacze, podobnie jak wszystkie inne wymienniki ciepła, mogą ulegać awariom. Spowodowane w ten sposób przerwy w pracy, mogą być z kolei bardzo kłopotliwe. Aby uniknąć takiego obrotu spraw, najlepiej jest kontrolować stan podgrzewaczy. Dzięki temu, ewentualna naprawa przebiegnie w określonym, niekolidującym terminie. Serwis najlepiej zlecić doświadczonym firmom, wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. Tacy usługodawcy dysponują przeważnie także oryginalnymi częściami zamiennymi, dzięki którym naprawa podgrzewaczy przyniesie długotrwały skutek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *